Anasayfa

Maxresdefault10

Noktürn Piyano-Keman Beste

Yorum Yapılmamış

NOCTURN For Piano Violin (NOCTURNE Keman ve Piyano için) Piyanist-Bestecilik Öğrencisi Güneş Yakartepe’nin Yeni Bestesi
İTÜ TMDK Konservatuvarı Bised Salonu Kompozisyon Bölümü Etkinliği 2019 Yeni Genç Besteler Öğrenci Konseri
“NOCTURN For Piano Violin” Genç Besteci: Güneş Yakartepe Klasik Batı Müziği Formu ile Notaya aldığı Yeni Çok Sesli Bestesi,
İTÜ TMDK Konservatuvarı BİSED Salonu, İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü Etkinliği 2019 Yeni Genç Besteler Öğrenci Konseri
Genç Piyanist Güneş Yakartepe ” NOCTURNE FOR PİANO VİOLİN (Nokturn Piyano ve Keman) ÇokSesli Bestesini Solo Piyano Formu ile Kuyruklu Piyano ile Çaldı. Keman ona eşlik etti.
En Güzel Klasik Batı Müziği Enstrümantal Eserleri.
Genc Bestekar Beste Denemeleri Eserleri. Piyano Düzenleme: Güneş Yakartepe
Piyano: Güneş Yakartepe
Keman: Furkan Karaman
BESTE VE GUNES YAKARTEPE BESTECİ HAKKINDA BİLGİLER.
NOCTURNE FOR PİANO VİOLİN (Noktürn Piyano ve Keman) Klasik Batı Müziği Formu ile Piyano ve Keman Müzik Enstrumanı İçin Notaya Aldığı Yeni Çok Sesli Bestesi
GENÇ BESTECİ GÜNEŞ YAKARTEPE KİMDİR? BİYOGRAFİ ve MÜZİK HAYATI;
1997 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini 8. sınıfa kadar İncirli Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda sürdürdü.
Müziğe 9 yaşında başladı. Hobi amaçlı çok sayıda enstrüman çaldı. Bunlarda ustalık hedeflemese de herbirinden çıkan sesleri ve nota sistemini tanımak kendisine avantaj sağladı. Kulaktan duyma ve notaya dökme kendiliğinden gelişti. Absolut kulağa sahip olduğunu gitar öğretmeni keşfetti. En iyi çaldığı enstrüman klarnetti, ancak daha sonra piyanoyla tanıştı ve en çok piyanoyu sevdi. Konservatuvara girmeye karar verdi.
11 yaşında akademik olarak piyano eğitimi almaya başladı. 8. sınıfta seviye sınavını başararak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniv. Devlet Konservatuvarı tam zamanlı piyano ve klarinet bölümlerini kazandı. Tercihini müzik eğitimine yönelmesine neden olan piyanodan yana kullandı.
Aynı konservatuvarda tam zamanlı piyano eğitimine devam ederken, yarı zamanlı olarak klarinet eğitimini de sürdürdü ve 2012 yılında klarinet eğitiminden mezun oldu.
2013 yılında solistlik sınavını birincilikle kazanarak MSGSÜ Genç Orkestra eşliğinde Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi ve Yunus Emre Kültür Merkezinde konser verdi.
2014 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En İyi Türk Bestecisi Yorumcusu” ödülünü kazandı.
Liseyi klasik müzik piyano eğitiminde tamamladı. Bu arada farklı formlarda beste çalışmaları yaptı. Piyano ile Türk Müzik kültürünü birleştirme alanında uygulamalara ilgi duydu.
Lisans döneminde, Türk makamlarını öğrenerek Türk Müziğini piyanoya uyarlamak konusunda çalışmalar yapmak ve bestecilik alanında kendini geliştirmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü sınavına girdi ve bu bölümde okumaya hak kazandı.
MSGSÜ Oditoryumu, Yunus Emre Kültür Merkezi, Fulya Sanat Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi, Kadıköy Yeldeğirmeni ve çeşitli mekanlarda piyano konserleri gerçekleştirdi.
Komalı piyano ile Türk Müziğindeki konser performansları büyük ilgi ile karşılandı.
Halen İTÜ Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü’nde Lisans öğrencisidir. Beste çalışmalarına ve Türk müziği yanında klasik müzikte piyano eğitimine de devam etmektedir.
İTÜ Devlet Konservatuvarı’nda Asistan Öğrenci olarak çalışmakta ve İ.B.B Kültür Etkinlikleri kapsamında konserleri gerçekleştirmektedir.
Geneş Yakartepe Web Sitesi www.gunesyakartepe.com